یک تجربه آموزشی

اثربخشی دوره های آموزشی خصوصا دوره های مدیریتی برای من همیشه جای سوال دارد و این که چگونه مدیران این دوره ها را می گذرانند و دست آخر نیز چیزی اتفاقی نمی افتد و معمولا کسانی تغییر می کنند که خیلی ضایع هستند و چیزی نمی دانند و وقتی در یک دوره مدیریتی آموزش داده می شوند کمی تا قسمتی تغییر می کنند.
امسال سعی کردیم یک دوره درست و حسابی را طراحی کنیم. با یکی از استادهای دانشکده مدیریت نیز مذاکره کردیم و دوره ای به نام رفتار سازمانی و رهبری برگزار کردیم. دوره معادل 12 واحد دانشگاهی بود و از اردیبهشت 87 شروع شد و آخر دی نیز پایان یافت. دوره به این صورت بود که پنج شنبه ها درس داده می شد و سه شنبه هفته بعد اعضای کلاس باید یک Case Study را انجام می دادند و در کلاس ارائه می کردند و استاد هم بر کار نظارت داشت. خلاصه در کلاس از همه مدیران از بالا تا پایین کار کشیدیم. استاد هم انصافا بی نظیر بود. تسلط بسیار بالایی بر مباحث درس داشت و چیزهای بسیاری را به ما آموزش داد. خودش هم همواره تاکید می کرد که در طی این کلاس می آموزد. چون لازم است که مباحث درس، درونی شود و مرور مطالب همواره کمک می کند که یافته نهادینه شود. از ویژگی دیگر دوره، زبان آن بود که انگلیسی بود البته اسلایدهایش. آلان که دوره تمام شده است می توانم اذعان کنم که تعداد قابل توجهی از همکارانم دیدگاهشان تغییر کرده است، از جمله خودم. 
استاد دوره دکتر علوی بود که برای موفقیت این دوره زحمت زیادی کشید. ایشان دانش آموخته رشته مهندسی برق از دانشگاه شریف هستند و فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران دارد و دکترایش را از استرالیا گرفته است. 
این هم یک عکس از استاد و شرکت کنندگان: 

/ 3 نظر / 56 بازدید
يادداشت هاي من

کاش ما هم میرفتیم جاده چالوس دوره!!!!!!! دوره های ما نهایت بخوان لطف کنند کلاس شماره 3 آموزش!!!!!