مدیران چگونه خود را تباه می کنند؟- دست نوشته های یک مدیرعامل- 2

 • همیشه در اتاق سایر مدیران سازمان جمع شوید و در رابطه با مسائل مختلف بحث کنید. بحث های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، انتقادی، خانوادگی و ... می تواند موضوعات خوبی برای این جلسات باشد.
 • در زمان حضور در محل کار دائما با تلفن در رابطه با تعویض خودرو شخصی، خرید ملک، سرمایه گذاری در موسسات، خرید سهام بورس و ... صحبت کنید. با سایر مدیران و کارکنان در رابطه با این گونه مواردی مشورت کنید و نظرخواهی نمایید. نشان دهید منافع شخصی شما بر هر امر دیگری ارجحیت دارد.
 • مواظب باشید که خودرو مورد استفاده شما در زمره تولیدات جدید باشد. حیثیت شما با نوع و مدل اتومبیل تان گره خورده است. فعلا کمتر از ماکسیما، زانتیا و مزدا سوار نشوید تا خودروهای وارداتی ترخیص شود.
 • مرتبا به کارکنان تحت سرپرستی خود در رابطه با رفت و آمد منظم به سازمان و رعایت ساعت کار تذکر دهید ولی خودتان هیچ وقت زودتر از ساعت 9یا 10 صبح در محل کار خود حاضر نشوید.
 • هر روز ساعت 4 یا 5 عصر از شرکت خارج شوید. با کار سنگینی که شما دارید ورزش برای شما ضروری است. استخر، سونا، اسب سواری، تنیس و ... ورزش های مفیدی هستند. اما سعی کنید کسی از مدیرانتان مطلخ نشود چون بدآموزی دارد. می توانید بگویید جلسه مهمی خارج از سازمان دارید.
 • حضور بیش از حد شما در محل کار و در دسترس دائم بودن یک ضعف محسوب می شود. همواره باید شخصی مرموز، غیرقابل درک و پیچیده داشته باشید. پس بهتر است بسیاری اوقات با استفاده از ابزارهای ارتباطی (تلفن همراه) بر کار سازمان خود نظارت داشته باشید. سر راه استخر یا سونا تلفنی هم به مدیرانتان بزنید و از برنامه کارها، پیشرفت طرح ها، میزان تولید، آخرین اخبار کارخانه و ... سوال کنید.
 • در طول روز به عناوین مختلف جهت انجام کارهای شخصی از محل کار خارج شوید و البته وانمود کنید که جلسات مهمی در رابطه با کار شرکت دارید. اما نه محل آن را به منشی بگویید نه موضوع را.
 • برای همه کارهای شخصی خود از کارکنان اداره استفاده کنید. از خرید مرغ و گوشت و نان گرفته تا تعمیر کولر و شوفاژ و ... روا نیست که آدم مهمی مثل شما تن به کارهای پست و حقیر بدهد. فراموش نکنید که سازمان شما سال ها انتظار داشتن چنین مدیری را داشته است. هر ساعت از وقت گرانبهای شما آنقدر با ارزش است که نبایستی صرف کارهای سطح پایین شود.
 •  اگر مسافرت خارج در سازمان شما یا در بخش شما طرح ریزی شد، مهم نیست که موضوع ماموریت چیست. حتما خودتان بروید.
 • همیشه در جریان آخرین اخبار قیمت زمینی، مسکن، خودرو، ارز و سهام شرکت ها قرار گیرید. اصلا به منشی بگویید هر روز قیمت سهامی را که قبلا خریده اید از بورس دریافت و به شما بدهد.
 • همیشه با کارکنان امور مالی سازمان در ارتباط باشید. از آنان در خصوص چگونگی افزایش حقوق در سال بعد سوال کنید. مسائل مالی شخصی را مرتبا پیگیری کنید و از کارکنان مالی بپرسید که پاداش ها کی پرداخت خواهد شد. بپرسید مبلغ پاداشی که قرار است پرداخت شود چقدر است. در رابطه با هزینه های مسافرت خارجی که داشتید، چانه زنی کنید. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که اخبار این پیگیری ها به سایر بخش ها نیز خواهد رسید و هیچ حیثیتی برای شما باقی نخواهد ماند.
 • کاری کنید که کارمندان شما همیشه درسشان را از حفظ باشند. راه آن این است که در لحظات استثنایی و غیرمنتظره سوال هایی درباره مسائل جزیی و فرعی غیرمهم از آنان بکنید. به این ترتیب آنان را مجبور خواهید کرد که همواره انبوهی اطلاعات غیرضروری و بی اهمیت را در حافظه خود نگهداری کنند.
/ 2 نظر / 186 بازدید
حامد

سلام وقتتون بخیر... من قراره تو سازمانمون برای واحد منابع انسانی سیستم مدیریت کیفیت ایزو رو پیاده سازی کنم، فقط چندتا مشکل دارم، نمیدونم از کجا و چطور شرو کنم و اینکه هر چی گشتم نتونستم نمونه مستنداتی از پیاده سازی ایزو تو واحد منابع انسانی یا حتی تو سازمان های خدماتی پیدا کنم، ممنون میشم اگه تو این زمینه راهنماییم کنین و اینکه من به عنوان یه صنایعی تو واحد منابع انسانی چکارایی میتونم انجام بدم که برای سازمانم مفید باشه، میتونین مرجعی در این زمینه معرفی کنین، چون من گرایشم تو لیسانس تولید صنعتی بوده و فوقمم صنایع-صنایع بودم تو این حوزه اطلاعات چندانی ندارم.. پیشاپیش ازینکه وقت میگذرید ممنونم

من

خییلی خوب بود... ما یه استادی داریم تو دانشگاه علم و صنعت، که از شانس خوب من، استاد پروژه من هم هست، ایشون دقیقا مورد سوم رو همواره اجرا میکنن و همین واقعا برای من سواله که وقتی خودت نمیتونی، خب ادعا هم نکن!!!