آفتاب: محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور عصر روز شنبه در مراسم اهدای جوایز برگزیدگان «پرسش مهر در سال تحصیلی 84-85» با بیان اینکه «ملت ما هیچگاه ملت دست دومی نبوده» اعلام کرد «در حال حاضر پیرزن‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید، پیرمردها و جوانان از سراسر جهان به ما نامه می‌نویسند و اعلام می‌كنند كه دوست دارند پیام ملت ایران را در ارتباط با اداره امور جهان بشنوند.»

احمدی نژاد افزود: از ما سؤال می‌پرسند و می‌خواهند كه به آنها تلفن بزنیم و دیدگاه‌های ملت ایران را بیان كنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از روزنامه‌ها،‌ خبرنگاران در صف مصاحبه هستند تا پیام ملت ایران را بشوند و این به مفهومی تشنگی آنهاست. رئیس‌جمهور اظهار داشت: چندی پیش تعدادی از دانشجویان با من صحبت می‌كردند ولی ناامید بودند، یاس داشتند و می‌گفتند كه ما استعداد و توانایی نسل اول انقلاب را نداریم. ما به قول معروف بچه‌هایی هستیم كه پای تلویزیون وكامپیوتر بزرگ شده ایم. من می‌گویم این حرفها شیطانی است و اینها را كنار بگذارید. من معتقدم كه نسل سوم انقلاب به مراتب از نسل اول انقلاب باهوش‌تر، مصمم‌تر، مؤمن‌تر و مقاوم‌تر است، چرا كه من نسل اول را دیده‌ام. من خود نسل دومی هستم و نسل سوم را نیز مشاهده می‌كنیم. محمود احمدی‌نژاد در این مراسم با بیان اهمیت ایجاد نشاط، نوآوری و خلاقیت در مدارس تاكید كرد كه نسل امروز ما می‌تواند به سمت قله‌های پیشرفت و عظمت حركت كرده و ایران را به جایگاه رفیعی برساند.
رئیس‌جمهور در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینكه ما باید نظام آموزشی خلاق و نشاط آفرینی در روش و محتوا داشته باشیم، گفت: من از اینجا از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم كه به خلاقیت دانش‌آموزان توجه كرده و در تدوین محتوای آموزشی از خلاقیت و ابتكار دانش‌آموزان استفاده كند.